Czytanie na dziś: Jezus udał się do pewnego miasta, zwanego Nain; czytaj dalej
Meditatio 2017
Siedzę przy stole
Z widokiem na pasma gór
Zachodzące za siebie jak fałdy sukni
Między nimi smużki jesiennej mgły
Siedzę i patrzę
Na stole
Otwarta Biblia
W szklanym flakonie słoneczniki
I polne kwiaty których imienia nie znam…

(Głębszy oddech, Aleksandra Błahut-Kowalczyk)


22-24 września 2017 

 

Do Źródła.

Sola Scriptura w medytacji. Portret człowieka w odsłonach Biblii.

 Miejsce: SzczyrkHotel Zagroń

 

Zapraszamy na Meditatio 2017, coroczne rekolekcje naszej Wspólnoty i spotkanie z Bogiem we wspólnej modlitwie ciszy. Podczas konferencji skupimy się nad Biblią i rozumieniu jej znaczenia/miejsca w duchowości luterańskiej. Przyjrzymy się kilku postaciom Starego i Nowego Testamentu w odniesieniu do współczesności i do naszego życia. Doświadczymy jak praktyka medytacji otwiera nasze serca na przyjęcie Słowa Bożego.

Poprzez te rekolekcje, w roku obchodów przez Kościoły protestanckie 500-lecia Reformacji, pragniemy życzyć naszym protestanckim siostrom i braciom wszelkich łask Ducha Świętego w ich byciu świadkami Chrystusa.

 

Prowadzenie: Diakon Aleksandra Błahut-Kowalczyk

Aleksandra Błahut-Kowalczyk, teolog luterański i diakon w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w RP; zaangażowana w Krajowym Komitecie Światowej Fedreacji Luterańskiej. Autorka książkowych rozważań biblijnych, zajmuje się działalnością publicystyczną, duszpasterską i biblijną. Od wielu lat związana z WCCM w Polsce. Pisała do kwartalnika „Chrześcijańska medytacja”, w marcu 2017 roku poprowadziła dla naszej Wspólnoty rekolekcje medytacyjne. Żona duchownego, matka dwojga dorosłych dzieci; ma trzech wnuków. Mieszka w Cieszynie.

 

Program rekolekcji 

Zapraszamy też na preMeditatio: od 21 września, (przyjazd czwartek po południu). W programie wspólna medytacja czwartek wieczorem, piątek rano i dla chętnych wycieczka w góry w piątek przed południem na pobliski Klimczok 


Wypełnij i wyslij Formularz zgłoszeniowy

 

Ks. Rafał Pastwa o udziale katolików w 500-leciu reformacji: Nie świętujemy rozłamu

 

Plakat Meditatio (do rozpowszechniania)


Zapraszamy!


 
Print Friendly and PDF