Czytanie na dziś: Jezus począł czynić wyrzuty miastom, czytaj dalej
Meditatio Konferencje

Coroczne rekolekcje medytacyjne organizowane przez WCCM w Polsce otwarte dla wszystkich chcących zapoznać się z tradycją i praktyką Medytacji Chrześcijańskiej. Jak przystało na nasz "klasztor bez ścian" odbywają się one w różnych miastach Polski.

Meditatio 2018

16-18 listopada 2018

Warszawa

Dobre Miejsce ul. Dewajtis 3


poznać kim jestem
na drodze z wewnętrznym Nauczycielem

Niech Chrystus przemówi do was w waszym wnętrzu, w miejscu, do którego żaden ludzki nauczyciel wejść nie może - tak chrześcijanom radził święty Augustyn (IV w.). Na podstawie swojego doświadczenia zrozumiał, że nie można poznać Boga bez poznania samego siebie: Najpierw człowiek ma powrócić do siebie samego, ażeby uczyniwszy sobie w ten sposób niejako stopień, wznieść się i unieść do Boga. Te dwa stwierdzenia biskupa Hippony są aktualne również dzisiaj. Podczas rekolekcji rozważymy, jak codzienna praktyka medytacji prowadzi do poznania samego siebie.

 


Prowadzenie: Liz Watson - Szkoła Medytacji WCCM Londyn

Liz Watson jest absolwentką filologii łacińskiej i teologii, była krajowym koordynatorem WCCM w Anglii. Od 20 lat jest zaangażowana w działania Światowej Wspólnoty Medytacji Chrześcijańskiej. Naucza medytacji podczas rekolekcji i odosobnień - również w formie towarzyszenia duchowego - w więzieniach, w sytuacjach kryzysowych i w programie 12 kroków uwalniania się od uzależnień. Szczególnie interesuje ją chrześcijańska tradycja mistyczna i kontemplacyjna interpretacja Pisma Świętego. Jest współautorką książki o mistycyzmie chrześcijańskim „Journey to the Heart” (Podróż wgłąb serca), nagrała płytę Meditatio "Images of meditation” (Obrazy medytacji). Jest wyznania anglikańskiego. Mieszka w Londynie z mężem Graemem, również zaangażowanym w działania WCCM.


Liz mówi o tradcycji medytacji chrześcijańskiej (fragment)

Transkrypt video


Dla osób wyrażających życzenie "więcej praktyki" oferujemy program preMeditatio. Będzie to czas milczenia, wysłuchania krótkich konferencji i medytacji.


Program Meditatio

 

Plakat


Zapraszamy do Galerii zdjęć z meditatio Alberta Zaharova i Staszka Matusika 

 Print Friendly and PDF