Czytanie na dziś: czytaj dalej

 

 

 

W naszej tradycji jest tylko jedna modlitwa – modlitwa Jezusa.

On jest Pośrednikiem wszystkich ludzi. Nie ma innej drogi do Ojca jak tylko przez Jezusa. Ewagriusz z Pontu, u którego Jan Kasjan pobierał nauki, mówił, że „modlitwa jest wstępowaniem umysłu ku Bogu”. Nasze umysły i serca możemy wznieść do Boga tylko przez Jezusa. Modlitwa Jezusa jest jedyną modlitwą. Zanurzamy się w niej, otwierając na nią nasze serca. W tradycji Kościoła doświadczenie to nazywane jest modlitwą wiary, modlitwą kontemplacyjną czy też modlitwą czystą. My używamy określenia „medytacja”, która jest trwaniem w bezruchu, w centrum naszego jestestwa, by wraz z Chrystusem dojść do centrum, w którym przebywa Trójca Święta. 

 

John Main OSB  

 

 


Najbliższe wydarzenia


 

Meditatio 2022


9-11 września 2022 (piątek-niedziela)


ALANA LEVANDOSKI


The Healing Path - Ścieżkami uzdrawiania


Naszym gościem - prelegentką będzie Alana Levandoski znana kontemplacyjna nauczycielka, osoba o głębokiej duchowej inteligencji, mistrzyni pieśni, sojuszniczka pokrzywdzonych, miłośniczka prawdy, dobra i piękna. Wierna swojemu rodowodowi, jako absolwentka inauguracyjnej klasy Living School w Center for Action and Contemplation, związana jest z nauczycielami kontemplacji Richardem Rohrem OFM, Jamesem Finleyem i Cyntią Bourgeault.

 

We współpracy z Noelem Keatingiem – koordynatorem projektu „Medytacja z dziećmi” – nagrała album z piosenkami, które wyrażają i zapisują ufność dziecięcego spotkania z Bogiem w medytacji i tym, jak utwierdza się w nich przekonanie do bycia ukochanym Jego dzieckiem, gdy ukazują się w nich owoce medytacji. Dwukrotnie współpracowała z nauczycielem kontemplacji, Jamesem Finleyem, przy tworzeniu albumów Sanctuary – Exploring the Healing Path (Sanktuarium – Ścieżkami Uzdrawiania) oraz Point Vierge – Thomas Merton's Journey in Song (Droga Thomasa Mertona w pieśni).

 

Pod względem muzycznym i duchowym Alana zawsze kierowała się ku swoim korzeniom. Podróżowała w głąb siebie jako córka chrześcijańskiego domu, a nawet dalej, w kierunku swojego celtyckiego i słowiańskiego przedchrześcijańskiego/starożytnego dziedzictwa. Alana mieszka z rodziną na farmie rolnictwa ekologicznego w Manitobie w Kanadzie, gdzie wraz z mężem uprawiają własną żywność. Rodzina praktykuje poranne śpiewanie chorałów i celtyckie modlitwy, jej codzienne życie oparte jest na rytmie benedyktyńskim, dostosowanym do życia rodzinnego.

 https://www.alanalevandoski.com/

 

Podczas naszego wydarzenia oprócz medytacji i konferencji, będzie dużo kontemplacyjnej muzyki, rozmów dla ducha, również pracy z ciałem opartej na metodzie Feldenkraisa i Focusingu pod kierunkiem Gosi Bochińskiej, liderki gdańskiej grupy WCCM.

Miejsce:

Gdynia, Hotel Dom Marynarza, nad samym morzem

Gdańsk, kościół Św. Jana – Msza Święta w niedzielę i zakończenie rekolekcji

 

Koszt udziału w rekolekcjach:

Zawiera: pobyt w hotelu (2 noclegi ze śniadaniem i 2 obiadokolacje od piątku do niedzieli), przerwy kawowe, bezpłatne miejsce parkingowe obok hotelu oraz wspólnotowe koszty organizacyjne (m.in pobyt prelegentki i tłumacza, materiały drukowane, przygotowanie sali do medytacji, ulgi dla osób potrzebujących wsparcia finansowego)

- pokój jednoosobowy 598 zł (limit miejsc wyczerpany)
- pokój 2 osobowy 438 zł (limit miejsc wyczerpany)
- pokój 3 osobowy 400 zł
- pokój 4 osobowy 370 zł
- małżeństwo (całość kosztów 2 osób) 826 zł
- pobyt bez noclegu 260 zł (nie pokrywa kosztów parkingu – dodatkowa opłata 20zł/dobę)

Tak jak w poprzednich latach, chcielibyśmy zorganizować wcześniejszy pobyt w formie PreMeditatio od czwartku, 8 września (obiadokolacja, medytacja w czwartek wieczorem oraz medytacja rano w piątek i krótki program po śniadaniu). Osoby zainteresowane wcześniejszym przyjazdem prosimy o zaznaczenie tego w formularzu zapisów. W zależności od liczby chętnych podejmiemy decyzję o rezerwacji miejsc w hotelu.

Dodatkowy koszt Premeditatio:
- pokój jednoosobowy 249 zł
- pokój 2 osobowy 169 zł
- pokój 3 osobowy 150 zł
- pokój 4 osobowy 135 zł
- małżeństwo (całość kosztów 2 osób) 338 zł

Zapisy przyjmujemy do 15 czerwca lub do wyczerpania limitu miejsc.
Potwierdzeniem zapisu na rekolekcje jest wpłata zaliczki w wysokości 100zł.
Szczegóły dotyczące sposobu płatności i potwierdzenie rezerwacji prześlemy na adres mailowy po wypełnieniu formularza zapisów.

Link do formularza

Pobierz program rekolekcji

Kontakt do organizatorek: meditatio.wccm@gmail.com

Serdecznie zapraszamy!

 

 

  

 

Medytacje online
Zapraszamy na cotygodniowe spotkania medytacyjne online w piątki, godz. 21.00:

http://www.onlinemeditationwccm.org/

Tymczasowo język grupy jest oznaczony jako język angielski, ale grupa prowadzona jest w języku polskim.

1. Znajdź dzień tygodnia: (Friday) i strefę czasową (Time Zone Europe / Warsaw). 

2. Zgłoś się do właściwej grupy "Join the group" - godzina spotkania: 9 pm, a osoba w trzeciej kolumnie to Anna Studenska.

Po przesłaniu zgłoszeniu wyślemy maila powitalnego, gdzie znajdują się dokładne informacje techniczne i organizacyjne dotyczące spotkania.

 

 ***


Gdańska grupa medytacyjna WCCM zaprasza na spotkania medytacyjne online w każdy czwartek:

godz. 20.00 - 21.00.

PLATFORMA ZOOM Link do spotkania: 

https://us02web.zoom.us/j/84658555753?pwd=dCtOTFJscnE3MmdkZGxsZ3BJc21tZz09

hasło: 129016

Przerwa wakacyjna od czerwca do września 2022 

***


Cykliczne medytacje w intencji pokoju i zgody

Kannon - Buddyjska Wspólnota Zen zaprasza na cykliczne medytacje w intencji pokoju i zgody.

Medytacje są prowadzone on-line za pośrednictwem platformy zoom. 

Więcej informacji dot. terminów na stronie Kannon.


 

***
Zobacz i pobierz aplikację WCCM - Zegar do medytacji

 

Aplikacja "Zegar do medytacji" Światowej Wspólnoty Medytacji Chrześcijańskiej (WCCM) w Polsce to wygodny sposób na zaprogramowanie czasów przygotowania i medytacji odmierzanych sygnałem gongu.

Aplikacja zawiera również instrukcję "Jak medytować?" w tradycji nauczania medytacji chrześcijańskiej przez o. Johna Maina OSB, czytania biblijne na dany dzień wraz z komentarzem, lekturę tekstu duchowego, kalendarium wydarzeń w WCCM Polska i kontakty do grup medytacyjnych.

 


Wersja na Android

Wersja na iPhone'a  

 

 

 

Print Friendly and PDF