Czytanie na dziś: czytaj dalej
Szkoły Medytacji Konferencje

Celem "Szkoły Medytacji" jest wsparcie misji Wspólnoty, którą jest praktykowanie i nauczanie Medytacji Chrześcijańskiej, tak jak przekazał ją o. John Main OSB, w duchu powszechnej służby i jedności.

Znajdziecie tu materialy i informacje, które pomogą Wam dzielić się darem medytacji i zostać jej nauczycielami w Waszych środowiskach: grupach medytacyjnych, szkołach, parafiach, więzieniach i ośrodkach samopomocy.

Strona międzynarodowa The School of Meditation

Szkoła medytacji 2011

 

 

Szkoła 2011

02.12 - 04.12 2011

 

 

Źródło na pustyni – owoce medytacji

 

Prowadzenie: Kim Nataraja, Dyrektorka Szkoły Medytacji WCCM

 

Miejsce:

Dom Rekolekcyjny
Siostry Służebniczki Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
Pl. E . Bojanowskiego
62- 031 Luboń k. Poznania

 

 

Program

 

 

W dniach 02.12 - 04.12.2011 odbyła się nasza kolejna, już piąta, Szkoła Medytacji WCCM. Zostaliśmy wspaniale przyjęci w domu gościnnym Sióstr Służebniczek Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Luboniu koło Poznania. Na Szkołę przyjechało 40 uczestników od Cieszyna aż po Szczecin. Naszą nauczycielką była Kim Nataraja, oblatka benedyktyńska WCCM i dyrektorka The School of Meditation w Londynie. Trzy dni naszego spotkania wypełnione były po brzegi zajęciami. Oprócz wysłuchania trzech porządkujących naszą wiedzę wykładów Kim: Medytacja chrześcijańska-podstawy nauczania, Etapy podróży medytacyjnej i Historyczne źródła medytacji chrześcijańskiej, pracowaliśmy w małych grupach dyskutując i prezentując różne aspekty nauczania medytacji według nauki o. Johna Maina OSB. Kim odpowiadała na liczne pytania uczestników. Obecność męża Kim, Shankara, którego przodkowie pochodzą ze Sri Lanki, stanowiła dla nas symboliczne ogniwo łączące naszą praktykę z uniwersalną tradycją medytacji, jako dyscypliny duchowej. Nasze poczucie wspólnoty budowały wspólne posiłki i ... zmywanie naczyń w kuchni. No i oczywiście nie zabrakło medytacji i benedyktyńskiej ciszy, w których dojrzewały owoce naszego dzielenia się doświadczeniem modlitwy kontemplacyjnej.

 

Wszystkim uczestnikom Szkoły 2011 dziękujemy za przybycie i niezapomniane spotkanie. 

 

Refleksje uczestników 

 

Galeria zdjęć

 

 

Print Friendly and PDF