Czytanie na dziś: Jezus powiedział do tłumów: czytaj dalej
Kalendarium

 

 Wydarzenia za granicą


 

Meditatio Centre Londyn - program 2018Seminarium Johna Maina

Miejsce: Bruges, Belgia

Termin: 20-23 wrzesień 2018

Temat: A Contemplative Response ​to the Crisis of Change


 

Wydarzenia krajowe

 

 

Sesja medytacyjna

Klasztor Księży Pallotynów na Karczówce/Kielce

05.10 -07.10.2018

"Poznać i wierzyć - czasem, aby lepiej poznać Boga, trzeba lepiej poznać siebie"

Jan Oleszko SAC

 

Ks. Jan Oleszko SAC posługuje w kapłaństwie 24 lata, od 10 lat pełni funkcję rektora na Karczówce w Kielcach. Chce towarzyszyć tym, którzy pozostawiają iluzje i wyobrażenia Boga. Prawda, która wyzwala niech będzie jedyną przyczyną i racją życia. Od 20 lat prowadzi Stowarzyszenie Pro Patre - Centrum Świadomego i Odpowiedzialnego Ojcostwa.


Liczba uczestników ograniczona do 25 osób.


Program sesji

Formularz zgłoszeniowy


***

 

Meditatio 2018

16-18 listopada 2018

Warszawa

 

poznać kim jestem
na drodze z wewnętrznym Nauczycielem

Liz Watson, WCCM Londyn

Informacje i zapisy
Odbyły się w 2018

 

Spotkanie medytacyjne z bratankiem ojca Johna Maina OSB - Danaldem Mainem, który we wrześniu odwiedził Warszawę. Donald mieszka w Nowym Jorku, gdzie prowadzi dwie grupy medytacyjne na Manhattanie.

Spotkamy się w środę 05 września w Warszawie w Kościele Środowisk Twórczych na Placu Teatralnym w godz 18:00 - 19:30. Prosimy o potwierdzenie przybycia pod: and.ziolkowski@gmail.com

 

***


8 lipca medytacyjne spotkania tynieckie na mszy świętej o godz. 16:00 i konferencji z o. Robertem Wieczorkiem OFMCap, misjonarzem w Republice Środkowej Afryki, autorem książek, m.in. poczytnej pozycji "Koptowie". Msza św. odbędzie się w nowo wyremontowanej kaplicy w Opatówce.

***

17 czerwca medytacyjne spotkania tynieckie na mszy świętej i konferencji z o. Włodzimierzem Zatorskim OSB. Temat: Wdzięczność.

***

Ks. Joseph Pereira (Indie)
Cud zdrowienia - ciało, umysł i dusza w programie 12 kroków
19 czerwca 2018, Katowice

***

Sesja medytacji w w Dźwirzynie k. Kołobrzegu. Termin: 8 czerwca do 10 czerwca 2018. Temat:  Wspólnota medytacji. Prowadzenie: Paulina Leśniak i Wojtek Karczmarzyk

***

Medytacyjne spotkania tynieckie na mszy świętej i konferencji z opatem o. Szymonem Hiżyckim OSB. Temat: Nauczanie Ojców i Matek Pustyni. 13 maja o godz. 16:00.

***

29 kwietnia medytacyjne spotkania tynieckie na mszy świętej i konferencji z opatem o. Szymonem Hiżyckim OSB. Temat: Nauczanie Ojców i Matek Pustyni. 

***

 11 marca medytacyjne spotkania tynieckie na mszy świętej o godz. 16:00 i konferencji z opatem o. dr Szymonem Hiżyckim OSB na temat właściwego podejścia do praktyk ascetycznych w oparciu o apoftegmaty związane z abbą Makarym Wielkim.

 
***
 
18 lutego medytacyjne spotkania tynieckie na mszy świętej i konferencji z o. Włodzimierzem Zatorskim OSB na temat przygotowania się podczas Wielkiego Postu do Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego, o istocie postu powiązanego z modlitwą i uczynkami miłosierdzia oraz o prawidłowym spojrzeniu na praktyki ascetyczne.

***

28 stycznia medytacyjne spotkania tynieckie na mszy świętej i konferencji z o. Włodzimierzem Zatorskim OSB na temat interpretacji słów Jezusa "Co to znaczy pełnić wolę Bożą?" (Mk 3,35).


 

 

Kalendarium - Archiwa

 

Kalendarium 2017

Kalendarium 2016

Kalendarium 2015

Kalendarium 2014

Kalendarium 2013

Kalendarium 2012

Print Friendly and PDF