Czytanie na dziś: czytaj dalej
Szkoły Medytacji Konferencje

Celem "Szkoły Medytacji" jest wsparcie misji Wspólnoty, którą jest praktykowanie i nauczanie Medytacji Chrześcijańskiej, tak jak przekazał ją o. John Main OSB, w duchu powszechnej służby i jedności.

Znajdziecie tu materialy i informacje, które pomogą Wam dzielić się darem medytacji i zostać jej nauczycielami w Waszych środowiskach: grupach medytacyjnych, szkołach, parafiach, więzieniach i ośrodkach samopomocy.

Strona międzynarodowa The School of Meditation

Szkoła medytacji 2012

Szkoła 2012
23.11. – 25.11. 2012
Medytacja Chrześcijańska- droga pełni człowieczeństwa

 

Prowadzący:

 

Stefan Raynolds
Wykładowca Georgetown University w Waszyngtonie, obecnie Heythrop College filii University of London, gdzie doktoryzował się z „Mistycyzmu XIV wieku w Anglii”. Medytację chrześcijańską poznał poprzez ojca Bede Griffithsa OSB w Indiach, gdzie wielokrotnie przebywał m.in jako wolontariusz w domach Misjonarek Miłości Matki Teresy z Kalkuty. Zaagażowany rzecznik dialogu międzykulturowego i międzyreligijnego. Z WCCM związany od 1997 roku, oblat benedyktyński Wspólnoty.

                      
Bogdan Białek
Psycholog, dziennikarz, wydawca. Redaktor naczelny miesięcznika Charaktery, kwartalnika Psychologia w szkole oraz pisma poświęconego duchowości i psychologii Medytacja. Wiceprzewodniczący Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów. Z WCCM związany od 2011 r.

 

 


az

Andrzej Ziółkowski

Koordynator Światowej Wspólnoty Medytacji Chrześcijańskiej (WCCM) w Polsce. Dwadzieścia lat spędził w Azji Południowo-Wschodniej jako menadżer międzynarodowej korporacji. Z medytacją zetknął się po raz pierwszy w 2002 roku podczas rekolekcji o. Laurence’a Freemana OSB. Od tamtego czasu związany z WCCM, najpierw w Singapurze, a od 2006 roku ze wspólnotą w Polsce.

 

Te rekolekcje podążą śladami tradycji Medytacji Chrześcijańskiej od czasów nauczania Jezusa, poprzez Ojców i Matki Pustyni, „Obłok niewiedzy” i innych średniowiecznych mistyków do jej praktyki dnia dzisiejszego, tak jak jej nauczał ojciec John Main OSB. Skupimy się na związku kontemplacji z naszym życiem, jak może ona wpisać się w nasze codzienne zadania i obowiązki. Zastanowimy się, czy tradycja Medytacji Chrześcijańskiej dostarcza nam przydatnych wskazówek. Jak kontemplacja wspiera nasz rozwój duchowy? W jaki sposób możemy zintegrować Martę  i Marię w nas, dwa aspekty naszego życia, by osiągnąć równowagę  ducha i ciała? Odpowiadając na te pytania będziemy szukać w sobie unikalnego miejsca jedności poprzez pracę z ciałem, konferencje, dyskusje w grupach i regularny czas medytacji.


Miejsce:

Klasztor oo. Pallotynów
ul. Karczówka Klasztor 1

25–602 KIELCE
http://www.karczowka.com/

 

 

 

 

kielce szkolaMedytacje na Karczówce 

Relacja TVP Kielce ze Szkoły Medytacji  

 

 

 

 

 

Współpraca i patronat medialny:

 

Magazyn psychologiczny Charaktery 

 

 

 

Print Friendly and PDF