Czytanie na dziś: czytaj dalej
Meditatio Konferencje

Coroczne rekolekcje medytacyjne organizowane przez WCCM w Polsce otwarte dla wszystkich chcących zapoznać się z tradycją i praktyką Medytacji Chrześcijańskiej. Jak przystało na nasz "klasztor bez ścian" odbywają się one w różnych miastach Polski.

Meditatio 2019

 

18 - 20 październik 2019

Wadowice 

Chrześcijaństwo otwarte na kontemplację

o. Włodzimierz Zatorski OSB

 

Zapraszamy na coroczne rekolekcje medytacyjne Meditatio 2019 "Chrześcijaństwo otwarte na kontemplację".

Tym razem spotykamy się w Wadowicach, w Domu Rekolekcyjnym oo. Karmelitów, gdzie już organizowaliśmy sesje medytacyjne. Naszym prelegentem podczas konferencji będzie benedyktyn z Tyńca, ojciec Włodzimierz Zatorski OSB.

Ojciec Włodzimierz Zatorski wstąpił do klasztoru w roku 1980 po ukończeniu fizyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Był założycielem i do roku 2007 dyrektorem wydawnictwa Tyniec. W latach 2005–2009 był przeorem klasztoru, w latach 2002–2009 prefektem oblatów świeckich przy opactwie. Rok spędził w pustelni na Mazurach oraz w klasztorze benedyktyńskim Dormitio w Jerozolimie. Jest autorem wielu książek o tematyce duchowej i doświadczonym rekolekcjonistą w tematyce duchowości i modlitwy. O roku 2014 regularnie wspiera swoimi naukami grupy medytacji chrześcijańskiej w ramach comiesięcznych spotkań tynieckich.

W programie rekolekcji są 3 sesje medytacyjne dziennie połączone z modlitwą brewiarzową, konferencje, codzienna msza święta, czas pytań i odpowiedzi, spotkania w grupach i rozmowy przy kawie, czas na spacery i wspólne posiłki.

Dzień wcześniej rozpoczniemy tzw. pre Meditatio - spotkanie dla tych, którzy szukają więcej medytacji i ciszy. W programie medytacja wieczorem w czwartek i w piątek rano, potem krótka konferencja oraz spacer/wędrówka w ciszy - do wyboru: góra Groń lub ścieżki w Kalwarii Zebrzydowskiej.

 

Kontakt z organizatorami: meditatio2019@gmail.com

Link na wydarzenie na FB WCCM w Polsce


Program 

 


Plakat Meditatio


 

 

Print Friendly and PDF