Czytanie na dziś: czytaj dalej
Szkoły Medytacji Konferencje

Celem "Szkoły Medytacji" jest wsparcie misji Wspólnoty, którą jest praktykowanie i nauczanie Medytacji Chrześcijańskiej, tak jak przekazał ją o. John Main OSB, w duchu powszechnej służby i jedności.

Znajdziecie tu materialy i informacje, które pomogą Wam dzielić się darem medytacji i zostać jej nauczycielami w Waszych środowiskach: grupach medytacyjnych, szkołach, parafiach, więzieniach i ośrodkach samopomocy.

Strona międzynarodowa The School of Meditation

Szkoła medytacji 2016

  „Jak dzielić się darem?”

9 – 11 grudnia 2016Dzięgielów k. Cieszyna

Prowadzenie : Malwina Okrzesik, Piotr Nowakowski

 

Wszyscy, którzy w swoim życiu z radością przyjęli dar Medytacji Chrześcijańskiej, posiadają to, co niezbędne, aby przekazywać ten dar innym. Nie trzeba nadzwyczajnych talentów, jedynie wiary by wyruszyć, oraz wsparcia tych, którzy wyruszyli przed nami.

Laurence Freeman OSB


" Po powrocie ze Szkoły Medytacji WCCM otworzyłam Ciszę i Trwanie Johna Maina na przypadkowej stronie. Pomyślałam, że być może ten przypadkowo znaleziony i przeczytany fragment zapisków Maina pomoże mi skupić myśli. Strona 122, dzień szósty, 15 tydzień – (…) Pełnia wiedzy nie jest możliwa bez pełni wiary. Medytacja jest drogą wiary, ponieważ jest wejściem w transcendencję Boga. Ażeby wejść na tę drogę i nią podążać z prawdziwą szczerością, trzeba zdecydowanie oduczyć się zajmowania się tylko samym sobą i skierować swe spojrzenie przed i poza siebie (…).
Wydaje mi się, że ten fragment doskonale podsumowuje to co w spotkaniu w Dzięgielowie było najistotniejsze. Osoby, które zdecydowały się na udział w szkole .... " czytaj dalej w relacjach uczestników .
 
 

Print Friendly and PDF