Czytanie na dziś: czytaj dalej
Kalendarium

 

 Wydarzenia za granicą

 

Zachęcamy do uczestnictwa w mszach św. online transmitowanych z Bonnevaux. Msze są odprawiane, wraz z nauką i medytacją, w każdą niedzielę o godz. 12.00 przez o. Laurence'a Freemana OSB.

To wyjątkowa sposobność pozostawania w łączności ze Światową Wspólnotą w tym czasie dystansowania społecznego.

Link do mszy znajdziecie tutaj.

 

 

Wydarzenia krajowe


Cykliczne spotkania medytacyjne online

 

Gdańska grupa medytacyjna WCCM zaprasza na spotkania medytacyjne online w każdy czwartek:

godz. 20.00 - 20.30.

PLATFORMA ZOOM Link do spotkania: 

https://us02web.zoom.us/j/84658555753?pwd=dCtOTFJscnE3MmdkZGxsZ3BJc21tZz09

hasło: 129016

Spotkania zawieszone na okres wakacyjny, zapraszamy od września. Dokładny termin rozpoczęcia pojawi się na stronie. 

 

***

Medytacje w intencji pokoju i zgody

Kannon - Buddyjska Wspólnota Zen zaprasza na cykliczne medytacje w intencji pokoju i zgody.

Medytacje są prowadzone on-line za pośrednictwem platformy zoom. 

Więcej informacji dot. terminów na stronie Kannon.

 

*** 

 

 Meditatio 2021

 

 

 

 

Odbyły się 2021


Meditatio 2021

 PRZYTOMNOŚĆ

"Uwaga absolutnie bez domieszki jest modlitwą"
/Simone Weil/
 
W tym roku spotykamy się w hotelu Beskidek w Szczyrku. Rekolekcje rozpoczniemy w piątek, 12 listopada o godz.17.00, a zakończymy obiadem w niedzielę, 14 listopada. Naszym prelegentem podczas konferencji będzie filozof i teolog Piotr Sikora.
 
Piotr Sikora od trzydziestu lat praktykuje medytację - zasadniczo w tradycji chrześcijańskiej, ale także buddyjskiej. Od ponad piętnastu lat należy do Krakowskiej Grupy Medytacji Chrześcijańskiej związanej z Ośrodkiem Medytacji Chrześcijańskiej przy klasztorze Benedyktynów w Lubiniu. Od ponad dziesięciu lat współpracuje z The Elijah Interfait Institute będąc częścią zespołu koordynującego działania forum międzyreligijnych badań nad duchowością i mistyką. Nauczyciel mindfulness w trakcie szkolenia w Mindfulness Association Polska. Redaktor "Tygodnika Powszechnego". Profesor Akademii Ignatianum w Krakowie. Prowadzi sesje dialogu filozoficznego (www.dialogfilozoficzny.pl). Żonaty, ma trójkę (prawie) dorosłych dzieci.
 
W programie rekolekcji są 3 sesje medytacyjne dziennie połączone z modlitwą brewiarzową, konferencje, czas pytań i odpowiedzi, spotkania w grupach i rozmowy przy kawie, czas na spacery, wspólne posiłki. Na Mszę Świętą niedzielną udamy się do Sanktuarium "Na Górce" w Szczyrku. Szczegółowy program godzinowy roześlemy uczestnikom w terminie późniejszym.
 
***


Rekolekcje medytacyjne ”...odpuszczajcie, a dostąpicie odpuszczenia.” Mat. 6,14

Miejsce: Klasztor na Karczówce/Kielce
Termin: 08 - 10 październik 2021
Prowadzenie: ks. Jan Oleszko SAC

***

Rekolekcje z Bonnevaux - 17-20 czerwca 2021. Zapraszamy do zapisów na rekolekcje transmitowane z Bonnevaux w dn. 17-20 czerwca 2021. Rekolekcje będą tłumaczone na język polski.

„Poziomy świadomości i owoce Ducha Świętego” to cykl tematycznie ze sobą powiązanych rekolekcji online w 2021 roku, prowadzonych przez o. Laurence Freemana ze domu Wspólnoty w Bonnevaux i współtworzona przez wspólnoty z różnych krajów. Wydarzenia otwarte są dla wszystkich zainteresowanych z całego świata. Ich zadaniem jest głębsze zrozumienie nauki, płynącej z praktyki Medytacji Chrześcijańskiej. Rekolekcje stanowią też okazję do poznania i docenienia wyjątkowości poszczególnych wspólnot narodowych.

Tematem przewodnim, rozwijanym przez ojca Freemana w cyklu rozważań, są poziomy świadomości, które odkrywamy podczas praktyki medytacji. Konferencje prezentowane na każdych rekolekcjach, to jak rozdziały z książki dotyczącej podstawowych tematów nauczania o. Johna Maina oraz opisanych przez Świętego Pawła w liście do Galatów (5:22-23) owoców Ducha Świętego, które są podstawowymi wartościami wyjaśniającymi sens ludzkiej egzystencji.

 

***

Rekolekcje medytacyjne w Kielcach. Warszawska grupa medytacyjna WCCM zaprasza na kilkudniowe spotkanie medytacyjne w klasztorze na Karczówce, by dzięki obcowaniu w ciszy i z Bogiem na nowo zrozumieć czas, który został nam dany.

Termin: 11 - 13 czerwca 2021

Temat: To nasza wolność czyni z nas osoby stworzone na obraz Boga

Prowadzenie: ks. Jan Oleszko SAC

 


Kalendarium - Archiwa

 

Kalendarium 2020

Kalendarium 2019

Kalendarium 2018

Kalendarium 2017

Kalendarium 2016

Kalendarium 2015

Kalendarium 2014

Kalendarium 2013

Kalendarium 2012

 

Print Friendly and PDF