Czytanie na dziś: czytaj dalej
Konferencja Medytacja w twojej szkole Konferencje

szkola

"Nowa rozszerzona koncepcja edukacji powinna umożliwić każdej jednostce odkrywanie, pobudzanie i wzmocnienie jej potencjału twórczego, a więc ujawnić skarb ukryty w każdym z nas. Zakłada to odejście od wizji wyłącznie instrumentalnej edukacji, postrzeganej jako koniecznej drogi do osiągnięcia określonych rezultatów (umiejętności, nabycie różnych zdolności, cele o charakterze ekonomicznym) i traktowanie jej funkcji w sposób integralny: spełnienie jednostki, która uczy się, aby być."

Raport UNESCO (tzw. raport Delors’a z 1996 r.), rozdz. "Edukacja: jest w niej ukryty skarb”

Konferencja: Medytacja w twojej szkole

 

 

Światowa Wspólnota Medytacji Chrześcijańskiej

Wydawnictwo Charaktery - Psychologia w Szkole

Collegium Bobolanum

31.01.2013

"Medytacja Chrześcijańska w twojej szkole"

 VII Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego

Warszawa
ul. Wawelska 46

oraz

Warsztaty pokonferencyjne

01.02.2013 

  Pedagogium
Wyższa Szkoła Nauk Społecznych w Warszawie
 

Marszałkowska 115


Zamiarem organizatorów konferencji i warsztatów „Medytacja Chrześcijańska w twojej szkole” było zainteresowanie wprowadzeniem Medytacji Chrześcijańskiej do szkół i zapoznanie z jej praktyką nauczycieli i katechetów szkół zakonnych, prywatnych, publicznych, dyrekcje tych szkół i pracowników oświaty. Programy Medytacji Chrześcijańskiej z dziećmi i młodzieżą sprawdziły się znakomicie w katolickich szkołach w Australii, obecnie z powodzeniem wdrażane są w wielu szkołach w Wielkiej Brytanii, Irlandii, na Filipinach, w Indonezji i w Singapurze. O tym wszystkim mówili na konferencji i uczyli podczas warsztatów zaproszeni przez nas goście.

Konferencja poświęcona była pamięci o. Jacka Bolewskiego SJ. 

 

Prowadzenie

O. Laurence Freeman OSB

Zakonnik Oliwetańskiej Kongregacji Benedyktyńskiej. Nowicjat odbył pod kierunkiem ojca Johna Maina OSB. Wraz z nim w 1977 roku założył klasztor w Montrealu, który zainspirował jeden z nurtów odnowy kontemplacyjnej w Kościele. Kieruje Światową Wspólnotą Medytacji Chrześcijańskiej (The World Community for Christian Meditation - WCCM).

 

 

Dr Cathy Day

Dyrektorka Biura Edukacji Katolickiej Diecezji Townsville w Australii. Pod jej kierownictwem stworzono i wdrożono pierwszy na świecie program Medytacji Chrześcijańskiej dla wszystkich szkół katolickich w całej diecezji. Jej zainteresowania skupiają się na badaniach ułatwiających budowanie zdrowych zasad edukacyjnych z uwzględnieniem rozwoju duchowości w miejscu pracy.

 

 

Ernie Christie

Wicedyrektor Biura Edukacji Katolickiej Diecezji Townsville w Australii. Koordynuje program Medytacji Chrześcijańskiej w regionie North Queensland. Skupia się na pracy z uczniami od wieku przedszkolnego do 12 roku życia. Ma pod swoją opieką 31 szkół, 15000 uczniów i 1200 nauczycieli. Ukończył studia teologiczne oraz pedagogiczne. Jest autorem książki “Medytacja chrześcijańska w szkołach" (ang. Teaching Christian Meditation to Children: Coming Home)

 

 

Bogdan Białek

Psycholog, dziennikarz, wydawca. Redaktor naczelny miesięcznika Charaktery, kwartalnika Psychologia w szkole oraz pisma poświęconego duchowości i psychologii Medytacja. Wiceprzewodniczący Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów. 

 

 

 

PROGRAM

 

 

kai Depesza w ekai  

 

logo"Warszawa medytuje" - informacja w tygodniku katolickim "Idziemy" 10.02.2103

 

  

zaprszenieZaproszenie Wydawnictwa Jedność

 

 

 

 

 

pkonfPlakat konferencji

 

 

 

 

 

 

  

 

 

Organizatorzy

 

meditatio logo

     pwsl         cb

 

 

Patronat

             cenrtum

 

 

Print Friendly and PDF