Czytanie na dziś: czytaj dalej
Bonnevaux - nasz nowy dom

 

W latach 80-tych nasza Wspólnota "raczkowała" w swoim pierwszym domu w Montrealu - historię tę opisuje biografia o. Johna Maina. Po śmierci ojca Johna staliśmy się "klasztorem bez ścian" i przez następne 30 lat nabieraliśmy sił, tak duchowo jak i liczebnie, bez stałego dachu nad głową. Dziś jesteśmy obecni w ponad stu krajach i spotykamy się w ok. 2500 grup medytacyjnych.

W ciągu kilku ubiegłych lat dojrzewała we Wspólnocie myśl posiadania własnego domu, gdzie medytujący ze wszystkich stron świata mogliby się spotykać na różnych wydarzeniach w ciągu całego roku.

Po prawie całorocznym poszukiwaniu i po starannym rozeznaniu wybór padł na kompleks XII wiecznych budynków klasztornych w Bonnevaux (Pięknej Dolinie)- niedaleko Poitiers we Francji. Zakup i dostosowanie tej posiadłości to dla nas wielki skok wiary. Jak do niego doszło i co to dla nas oznacza, dowiecie się w folderze Welcome to Our new Home: Bonnevaux 

Chcielibyśmy, aby miejsce to było dostepne dla każdego, w tym tych członków wspólnoty z uboższych krajów, których może nie będzie stać na wyjazd i pobyt we Francji. Dlatego utworzony został Fundusz Solidarnościowy. Na spotkaniu koordynatorów wspólnot narodowych w 2016 roku (czytaj w "Jedność w wielości") ustalono, że każda wspólnota podejmie wysiłek by, w miarę swoich możliwości, partycypować w zbiórce funduszy na ten cel.

Jeżeli chciałabyś/chciałbyś dołączyć do zbiórki możesz to zrobić tutaj 

Dziękujemy!

 

 

Mapa 

 
Wizyta reprezentantów Rady Przewodniej (Guiding Board) WCCM w Bonnevaux (marzec 2017)
Przebieg prac remontowych - lipiec 2018Listy gratulacyjne

 

 

Acybiskup Paul R. Gallagher, sekretarz ds. relacji z państwami w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej

Patron WCCM

 

Richard Rohr O.F.M, dyrektor Center for Action and Contempation w New Mexico/USA

 

 

 

 

 

 

Jean Vanier, założyciel L'Arche

Patron WCCM 

 

 

 

 Thomas Keating, założyciel Contemplative Outreach

Patron WCCM


 

Print Friendly and PDF