Czytanie na dziś: czytaj dalej
11. krok Konferencje

11Jedenasty Krok - Konferencje podczas dni skupienia Wyzdrowienie i Duchowość - wygłoszone do Wspólnoty Anonimowych Alkoholików w Genewie 2006.

(Tłum. Andrzej Ziółkowski, Copyright wccm.pl)

Wprowadzenie

 

Program 12 kroków jest jednym z najważniejszych programów duchowych XX w.

"Medytacja to w gruncie rzeczy droga, na której uczymy się być przebudzonymi, w pełni żywymi. Poznajemy samych siebie nie jako takie osoby, które spełniają oczekiwania krewnych czy znajomych, ale takie jakimi naprawdę jesteśmy. Medytacja jest dla nas ważna, bo każdy musi nauczyć się, jak być prawdziwym, jak być wiernym prawdzie swojej własnej osoby. Ten, kto jest prawdziwy, ten jest wierny. Ludzie często zadają pytanie: „Ile czasu potrzeba, aby tego doświadczyć?”. Odpowiedź na to jest jedna. Nie ma żadnego znaczenia, ile czasu będzie nam potrzeba. Liczy się tylko nasze wierne podążanie drogą i ważne jest jedynie, że każdego dnia – chociaż być może w minimalnym stopniu – pogłębia się nasze oddanie prawdzie i wolności."

 

John Main OSB

Ścieżka medytacji

 

 

"Nauka medytacji o. Johna Maina OSB  w kontekście 11. kroku to dla mnie coś bardzo konkretnego, coś namacalnego. Zanim ją poznałem moje wyobrażenie Siły Wyższej, odbywało się na poziomie intelektualnym. Teraz kiedy mam coś, co mogę praktykować i coś co czuję, to stopniowo staje się bardziej sprawą serca niż głowy. Na pewnym etapie drogi zdrowienia, ludzie odkrywają w medytacji sposób na realizację 11. kroku w jego najpełniejszym wymiarze."

 

John Modoerle

Założyciel grupy medytacji 11. Krok, Genewa 

 

Print Friendly and PDF