Czytanie na dziś: czytaj dalej
Spotkania i Rekolekcje Konferencje

Ojciec John bardzo zachęcał, by nie szczędzić wysiłku w przekazywaniu medytacji innym – by uczyć jak medytować po chrześcijańsku - i dzielić się jej doświadczeniem. Doskonale rozumiał, że najważniejszy jest osobisty przekaz, i że każdy z nas medytuje tylko dlatego, że dar ten został mu w którymś momencie życia przez kogoś, w sposób osobisty, przekazany. Jak każdy dar Ducha, także i ten wymaga, by się nim podzielić dalej.

Sesja medytacyjna 2019 w Łukęcinie

Sesja medytacyjna WCCM w Łukęcinie w Domu Zakonnym Ojców Paulinów za nami. Ostatni weekend sierpnia był jeszcze gorący. Grupa stosunkowo niewielka 15 osób, ale nasza sala też kameralna. Trzon grupy to uczestnicy piątkowych spotkań medytacyjnych w klasztorze dominikanów w Szczecinie. Dołączyli też do nas medytujący z innych stron Polski: z Poznania, Sieradza, Krakowa...

Ciało i umysł w medytacji - takie było założenie sesji i staraliśmy się temu sprostać. Chcieliśmy, zachęcani i inspirowani przez Wojtka, doświadczyć ciała, poszerzyć  swoją świadomość. Poprzez skupienie i  skierowanie uwagi na  ciało - nasze myśli dawały się ujarzmiać i  grupowa medytacja miała swoją siłę. Czułam ją bardzo wyraźnie.  

Powodów do zachwytu było wiele: przestronny ogród z gwiaździstym niebem, spacery medytacyjne nad morzem, wschody i zachody słońca.  Życie: energia piasku, wody, kamieni, drzew i ptaków. A z czym wróciliśmy? Z ćwiczeniem chybotliwej równowagi, jednoczesnym  poddawaniem się sile grawitacji i utrzymywaniem naszych intencji. 
 
Joanna 


Print Friendly and PDF