Czytanie na dziś: czytaj dalej
Meditatio Konferencje

Coroczne rekolekcje medytacyjne organizowane przez WCCM w Polsce otwarte dla wszystkich chcących zapoznać się z tradycją i praktyką Medytacji Chrześcijańskiej. Jak przystało na nasz "klasztor bez ścian" odbywają się one w różnych miastach Polski.

Meditatio 2010

 

 

                   Katowice

 

 

 

Do świętości poprzez integrację ciała, ducha i umysłu

 

Ks. Joseph Pereira/ Indie 

 

"O ile w każdym nauczaniu religijnym wiele miejsca poświęca się duchowi a nawet umysłowi, który te duchowe treści przetwarza i przyswaja o tyle z ciałem zawsze są jakieś problemy. Choć z jednej strony to świątynia ducha to z drugiej siedlisko żądz, które należy ujarzmić i ukorzyć. Tak się pogubiliśmy w tych dwóch ekstremach, że na wszelki wypadek ciało prawie w ogóle przestało być tematem pozytywnego nauczania religijnego. Nie jest ono najważniejsze ale to właśnie dzięki niemu Duch ma gdzie mieszkać. „Możesz oszukać sam siebie ale twoje ciało nigdy Cię nie okłamie”. Te słowa o. Joe często padały podczas Meditatio, spotkania z medytującymi więźniami ośrodka karnego w Wąsoszu czy warsztatów w Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu.” ....  Joanna

 

 

Nagrania z konferencji:

 

Konferencja 1,   Konferencja 2Konferencja 3,   Konferencja 4Konferencja 5

 

 

Refleksje uczestników Meditatio 2010 w Kwartalniku Nr. 11

 

 

Artykuły poświęcone sylwetce ojca Pereira znajdziesz w Kwartalniku Chrześcijańska Medytacja Nr.10 i w filmie:

 

 

 

 

 

Kripa

 

 

 

 

 

Impresje fotograficzne z Meditatio  Wojtka Sarny   

 

 

Jogin w Kościele

 

 

 

 

 

 

W dniu 4 maja 2010 o. Joe wygłosił konferencje do  więźniów w Wąsoszu. Po konferencji odbyła się wspólna medytacja i spotkanie z grupa medytujących osadzonych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Print Friendly and PDF