Czytanie na dziś: czytaj dalej
Thomas Keating OCSO Konferencje

THOMAS KEATING OCSO

Ojciec Thomas Keating (1923-2018). Urodził się w Nowym Jorku. Do trapistów wstąpił w roku 1944. W zakonie był superiorem i opatem. Jest założycielem Ruchu Modlitwy Głębi (Contemplative Oureach), który gromadzi i wspiera ludzi praktykujących modlitwę głębi na całym świecie. Był również zaangażowany w dialog między religiami. W 1998 roku poprowadził Seminarium Johna Maina na temat „Serce świata”. Autor licznych książek, w Polsce ukazały się m.in. Przebudzenie”, “Królestwo Boże jest jak...”,  “Podróż do wnętrza”.

W poszukiwaniu szczęścia

 

Kłopot z kondycją ludzką polega na tym, że poszukujemy szczęścia w niewłaściwych miejscach. Zapomnieliśmy, kim jesteśmy oraz, że zostaliśmy stworzeni na obraz i podobieństwo Boga, przypomina nam ojciec Thomas Keating. Prawdziwe szczęście, mówi ojciec Thomas, może pochodzić jedynie z poznania Boga na głębokim poziomie i czynienia Jego woli. Wymaga to radykalnej zmiany kierunku, z którego wypatrujemy szczęścia. Modlitwa medytacyjna stwarza przestrzeń dla tej zmiany. Rozmawiają o. Thomas Keating i Peter Ng (Singapur, marzec 2001).

 

Peter Ng jest krajowym koordynatorem WCCM w Singapurze i członkiem zarządu Rady Kierowniczej WCCM. Naucza medytacji od 1988 roku. Wydał publikacje dot. medytacji chrześcijańskiej, w tym zbiór nauk o. Johna Maina „Głód głębi serca” (Wydawnictwo WAM). (tłum. Bartosz Wincek, copyright wccm.pl)

 

 

 

 

Wydrukuj całość

Print Friendly and PDF