Czytanie na dziś: czytaj dalej
Szkoły Medytacji Konferencje

Celem "Szkoły Medytacji" jest wsparcie misji Wspólnoty, którą jest praktykowanie i nauczanie Medytacji Chrześcijańskiej, tak jak przekazał ją o. John Main OSB, w duchu powszechnej służby i jedności.

Znajdziecie tu materialy i informacje, które pomogą Wam dzielić się darem medytacji i zostać jej nauczycielami w Waszych środowiskach: grupach medytacyjnych, szkołach, parafiach, więzieniach i ośrodkach samopomocy.

Strona międzynarodowa The School of Meditation

Szkoła Medytacji - wrzesień 2015

 

„Jak dzielić się darem?”


04 -06 września 2015, Dzięgielów k. Cieszyna

 

Owoc Szkoły: polsko-niemiecka grupa WCCM w Berlinie

Od pierwszego spotkania z Medytacją Chrześcijańską do założenia grupy minęły ponad dwa lata. Zaś od pierwszej myśli o założeniu grupy do urzeczywistnienia pomysłu – około dwa miesiące. Meditatio w Szczecinie w 2013 r. było pierwszym wejściem w ten rodzaj duchowości, którego na co dzień mi brakowało. Zapału medytacyjnego starczyło na około pół roku, poduszka medytacyjna była przez kolejne półtora roku jedynie wyrzutem sumienia. W WCCM mawiają: nie ten czas. Czas chyba nastąpił latem br., najpierw nieśmiało wróciłam do praktyki medytacji, we wrześniu zaś miałam szczęście uczestniczyć w Szkole Liderów w Dzięgielowie k. Cieszyna. W rozmowach z grupą wspaniałych ludzi dojrzewała myśl o stworzeniu grupy. Rozterki wiążące się z jej realizacją dzieliliśmy niemal wszyscy.

Po powrocie, na fali dzięgielwoskiej energii, skontaktowałam się z subprzeorem berlińskich dominikanów, którzy zaprosili grupę medytacyjną pod swój dach. Nie jest to pierwsza grupa WCCM w Berlinie, od dłuższego czasu istnieje tam grupa niemieckojęzyczna (więcej na www.wccm.de). Nasza, w zamyśle, ma być grupą zarówno polsko- jak i niemieckojęzyczną, jakkolwiek ostatecznie łączyć ma nas modlitwa kontemplacyjna, język jest w tym przypadku dugorzędny.

 

Paulina Gulińska-Jurgiel

Kontakt: meditation.dominikaner@gmail.com

 

Zobacz galerię zdjęć ze Szkoły 

 

 

Print Friendly and PDF